38 YIL ÖNCE YAZILMIŞ BİR BAYRAM MEKTUBU

0
243

Merhum Babam’a bitmez hasret ve sonsuz dualarla…

Muhterem Babacığım,

Yüce Allah’ın selamı ve rahmeti, peygamberimiz efendimizin şefaati sizin ve bütün inananların üzerine olsun.

Sağlık haberlerinizi bildiren 6 Eylül 1982 tarihli mektubunuzu, hayr dualarınıza muhatap olmanın bahtiyarlığı içinde bugün aldım. Allah razı olsun. İşlerinizin iyi olduğuna sevindim. Tarladan beklenen randımanın alınmayışına da üzülmeyiniz. Rızık ve nasip meselesi.

Allah inşallah, bu yaşında evlatlarına helal lokma kazanabilmek için didinip duran siz muhterem babamızın emeklerini boşa çıkarmayacak ve bol rızık, helal kazançlar ile ticari yoldan işlerinizde muvaffakiyetler nasip edecektir. Bu dünyevi mükâfatlarının yanı sıra uhrevi dünya saadeti ile de sizleri mükâfatlandıracaktır. Hepimizi inanıyoruz rızık verici Allah’tır. Okuduğumuza göre yüce Allah Kuran-ı Kerim Hud suresinde –ayet 5- “yeryüzündeki canlıların tümünün rızıkları Allah’ın üstünedir. Onların duracak yerlerini de, emanet edilen yerlerini de O bilir. Bunların hepsi de o apaçık kitaptadır’’ buyurmaktadır.

Biz inanıyoruz ki, sizin bütün gayretleriniz evlat ve iyalinizin geçimini temin ve insanlığa hizmet maksadıyladır. Peygamberimiz efendimiz “bir kimse dilenmekten kurtulmak, ehil, iyalinin  geçimi için uğraşmak, komşu ve akrabasına iyilik etmek için dünyadan helal mal için çalışsa, kıyamette onun yüzü ayın on dördü gibi olduğu halde kabrinden kalkıp haşr yerinde gelir..’’ Buyuruyor. Siz de inşallah bu müjdelere nail olanlardan olacaksınız inancındayım.

 Muhterem Babacığım,

Beş gün sonra mübarek kurban bayramını idrak etmenin sevincini yaşayacağız. Hayatın bütün yük ve sıkıntılarına, dünyanın dört bir yanında hüküm süren açlığa, yoksulluğa, zulüm ve haksızlıklara, istismarlara, hunharca katliamlara rağmen bayramın ruhları serinleten manevi havası şimdiden inanan gönülleri coşturmakta, sevinç ve kederde bir olmanın, sosyal adaletin, Hakk’a teslimiyetin, birlik, sevgi, iman ve kardeşliğin coşkun havası yürekleri sarıp sarmalamaktadır.

Dünyanın dört bir yanından toplanan insanlar Kâbe’de kulluklarının aczi ile hiçbir dünya malının fayda vermeyeceğinin ispatı ile Allah’a teslimiyet ile Kâbe’ye yüz sürmeye çalışırken, Müslümanlar eşref-i mahlûkat olarak yaratılmanın sonsuz şükrünü ifade etmek için birbiri ile yarış edercesine camileri dolduracak, kabirleri ziyaret edecek, dünya malından, hırstan, gurur, kibir, bencillikten kaynaklanan kırgınlıkları, dargınlıkları unutup birbirine koşacak, sevecek, sevilecek, hürmet edecek, sevgi-şefkat görecektir.

Biz yine bedenler ayrı olsa da, dualarımız, şükürlerimiz, ümitlerimiz, hasretlerimizle kalben beraber olacağız babacığım. Evlatlarınız, torunlarınız bu mübarek günde sizin, Anamın, sevgili anamın ellerinizi öpmek için sıraya girdiğinde biliniz ki oğlunuz da bütün ruhu kalbiyle oradadır, yanınızdadır. Sonsuz sevgi ve hürmetinin ifadesi olarak ellerinizi öpmektedir. Öpecektir. Şu anda bedenen bu mümkün olmasa da sizlerin sağlığınıza şükürler ederek, ileride hep beraber kutlayacağımız bayramların, birlikte yaşanacak güzel günlerin hasret ve sonsuz ümidi ile duaları ile yanınızdadır. Bayramınız mübarek olsun Babacığım.

Allah rızası için kestiğiniz kurbanlarınız hayırlı olsun. Günahlarınızın affına, malınızın bereketine, büyük sevaplara kavuşmanıza vesile olsun. Yüce peygamberimizin “Büyük kurban alınız ve kesiniz! Çünkü kurbanlarınız sırat üzerinde sizin bineklerinizdir.” Diye buyurduğu gibi mahşer gününde sizleri sırattan salimen geçip cennet-i Ala’ya ulaştıracak vasıtanız olsun inşallah.

Allah’ın resulünün “komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisi ile en doğru şekilde sosyal adalet ölçüsünün konulduğu dinimizin, kurban kesme emri ile de Müslümanlar yine hem Allah’ın rızasını kazanacaklar ve hem de et yüzü görmeyen fakirleri senede bir kere de olsa hatırlamış ve onların da gönlünü almış olacaklardır ki ne mutlu kurban kesene ve ne mutlu o kurban etinden yiyerek hem kendisine hem de dağıtana sevaplar kazandırana.

Allah’a emanet olunuz, dualarınızı eksik etmeyiniz.

Oğlunuz

Efendi BARUTÇU

NOT: Bütün dostlarımız arkadaşlarımız, Ülküdaşlarımız kardeşlerimiz, Kurban Bayramınızı tebrik eder, Allah (c.c.)a yakın olmanızı dileriz.

*Yakında yayınlanacak Mahpes’ten Mektuplar kitabımızdan 38 sene önce yazılmış bir bayram tebriği mektubu.

Efendi BARUTÇU           22.09.1982 Bartın Özel Tip Cezaevi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz